Контактний телефон
(050) 951-52-80
(097) 132-34-24

ПП "Лакітек"
Міні-АТС та телефонія

Телефонний звязок (Телефонія) — галузь зв’язку, електрозв’язку, телекомунікацій, передача на відстань мовної інформації, що здійснюється електричними сигналами (фіксований зв’язок) або радіосигналами.

Міні-АТС.

Офісна міні-АТС - автоматична телефонна станція, призначена для використання всередині організації. Іноді для позначення міні-АТС використовується англійська абревіатура PBX (скорочення від Private Branch eXchange - або Private Business eXchange), а також PАBX (від Private Automatic Branch eXchange).

Від АТС, що використовуються оператором зв’язку, міні-АТС відрізняється орієнтованістю на малу кількість обслуговуваних номерів (зазвичай менше ста-двохсот), поділом телефонної мережі на «внутрішню» і «зовнішню». Вхідні лінії, як правило, є аналоговими (СО) або цифровими (Е1, BRI). Останні, навідміну від аналогових, здатні обробляти більш ніж одне з’єднання і приймати виклики на кілька міських номерів - DID.

Абонентські пристрої - аналогові телефони, цифрові телефони або IP-телефони. Використання міні-АТС дозволяє відмовитися від підключення кожного абонентського пристрою (телефонного апарату, модему, факсу) організації до телефонної мережі загального користування, що призвело б до виділення кожному абонентському пристрою окремої лінії (оплачуваної помісячно), і всі «внутрішні» виклики проходили б через міську АТС.

Міні-АТС дозволяє заощадити кошти організації та знизити витрати на зв’язок, так як при застосуванні міні-АТС внутрішні дзвінки всередині організації є безкоштовними, час встановлення з’єднання мінімальний, так як використовується зазвичай тризначна нумерація, і кожна організація може запрограмувати свою АТС під свої потреби, розподіливши серед співробітників право виходу в місто.

На базі АТС будуються великі мережі корпоративного телефонного зв’язку для державних та фінансових установ, систем управління транспортом, медичних установ і т. д. Програмування офісної АТС здійснюється за допомогою системного телефону, або засобами спеціальної програми, яка підключається через порт (інтерфейс): RS-232; USB; 10BASE-T. На вхід в режим програмування встановлюється пароль, щоб сторонні особи не могли змінити заданий алгоритм роботи міні-АТС (УАТС). Системний телефон слід встановлювати у секретаря або у секретаря і директора, однак за наявності у міні-АТС достатньої кількості плат розширення, що підтримують системні телефонні апарати, такі апарати можна встановити кожному.

Можливості УАТС визначаються її конфігурацією. Наприклад, можна скомплектувати станцію по максимуму платами аналогових абонентів, щоб досягти максимальної ємності, а можна віддати пріоритет платам міських ліній. Крім плат цих типів, існує безліч інших плат, наприклад, плата автосекретаря, плата голосової пошти, плата модему, плата для підключення джерела музики, та інші. У різних виробників міні-АТС конфігурації станцій можуть сильно відрізнятися.

Основні функції:
       - Комутація абонентів всередині офісної телефонної мережі.
       - Можливість абонентам здійснювати дзвінки в місто (зазвичай з додаванням перед міським номером «9».
       - Прийом міських дзвінків і напрямок їх на зазначені внутрішні номери.

Типи міні-АТС.

Традиційно телефонні станції діляться за типом комутації та за кількістю під’єднуваних телефонних ліній (ємності).

За типом комутації розрізняють аналогові, гібридні та цифрові АТС. На даний момент різними виробниками випускаються станції усіх трьох типів. Аналогові станції відрізняються найменшою вартістю порту. Гібридні АТС відрізняються від цифрових способом комутації сигналу. У цифрових АТС голосовий сигнал тональної частоти перетвориться в кодований цифровий електричний сигнал (що має тільки два логічних значення: «0» і «1»). Ці сигнали потім і комутуються. У гібридних АТС комутується «неоцифрований», тобто аналоговий електричний сигнал тональної частоти без перетворення. При цьому керуючі програми гібридних АТС подібні до тих, що використовуються в цифрових АТС. Інтерфейс користувача може збігатися, і абонент станції в ряді випадків навіть не відчує різниці між гібридною і цифрової АТС. Термін «гібридні лінії» означає, що до таких лініях можна підключати як системні, так і аналогові телефони.

З поширенням стандарту IP-телефонії широке поширення одержали Віртуальні АТС.

Можливості міні-АТС:
       - Здійснення резервування телефонного зв’язку від декількох операторів (під час зникнення зв’язку з одним оператором використовуються лінії іншого).
       - Переадресація дзвінка по сигналу «лінія зайнята».
       - Переключення прийнятого дзвінка на іншого абонента.
       - Перехоплення дзвінка.
       - Конференц-зв’язок.
       - Пріоритетні виклики.
       - Донабір для вхідних з’єднань (DISA).
       - Інтерактивні голосові меню.
       - Груповий виклик.
       - Серійний пошук - вибір вільної лінії на вихідні з’єднання.
       - Автоматична зміна таблиці набору в залежності від часу, дня тижня.
       - Оповіщення абонента про недозволеному трубці (гучний сигнал в трубку через деякий час після відбою).
       - Гучний зв’язок, прийом і трансляція сигналу ЦО і НС.
       - Управління домофонами.
       - Автодозвін.
       - Розмежування прав користувачів на міські, міжміські, міжнародні виклики.
       - Ведення статистики дзвінків.
       - Автоматична комутація міських ліній на задані номери при зникненні живлення.

Хоча телефонні мережі і мережі передачі даних співіснували протягом десятиліть, вони розвивалися незалежно один від одного. В даний час йде процес інтенсивного розвитку IP-телефонії, що об’єднує їх в єдину комунікаційну мережу, яка пропонує могутній і економічний засіб зв’язку. Десятки компаній по всьому світу пропонують комерційні рішення для IP-телефонії. Рішення IP-телефонії комбінують голос і дані в одній мережі і пропонують дешеві міжнародні і міжміські дзвінки і цілий набір комунікаційних послуг будь-якому користувачеві.

Лічильники

  Наша адреса:
  43005, м.Луцьк, пр-кт Президента Грушевського, 30, оф.415.
  Телефон: (050) 951-52-80

© 2006-2024. ПП "Лакітек".