Контактний телефон
(050) 951-52-80
(097) 132-34-24

ПП "Лакітек"
Турнікети

Турнікет (фр. tourniquet) — пристрій, призначений для обмеження проходу людей у випадку, коли необхідна перевірка права входу і виходу для кожної людини.

Основне завдання турнікету — створити фізичну перешкоду перед людиною, до її авторизації, яка може здійснюватися за допомогою механізмів, електронних пристроїв або до прийняття рішення співробітником, відповідальним за пропуск на територію. Турнікет відноситься до класу систем контролю і управління доступом (СКУД).

Основні типи турнікетів:
        - Триподи (звичайні та тумбові).
        - Роторні (напівростові та повноростові.)
        - Стулчасті (сенсорні бар’єри).

Іноді турнікети утворюють шлюз. Шлюз дозволяє блокувати порушника до з’ясування обставин. Шлюзові турнікети повинні обладнуватися засобами механічного розблокування шлюзу в аварійних ситуаціях.

За принципом функціонування турнікети можна розділити на дві групи. Перші постійно знаходяться у відкритому стані, але закриваються при спробі несанкціонованого або неоплаченого проходу. Другі, навпаки, блокують прохід і відкриваються після авторизації (оплати) для проходу однієї людини.

Триподи.

Трипод являє собою найбільш просту конструкцію турнікета. Перешкодою є планки, встановлені на барабані під таким кутом до осі його обертання, що у вихідному положенні одна з планок паралельна поверхні землі і перегороджує прохід, в той час як дві інші планки знаходяться в нижньому положенні за межами проходу. Людина, проходячи через турнікет, штовхає планку, в результаті чого барабан повертається і планка опиняється за межами проходу, в той час як її місце займає інша, перегороджуючи прохід наступній людині.

Переваги трипода:

- Простота конструкції.

- Малі габарити.

- У конструкції таких турнікетів зазвичай передбачена функція «антипаніка» - можливість миттєвого опускання планок для безперешкодного пропуску людей в екстреній ситуації.

Недоліком трипода є простота обходу турнікета: бар’єр являє собою лише планку, під якою нескладно пролізти, або навіть переступити її. Таким чином, триподи можна встановлювати тільки в тих випадках, коли є можливість оперативно затримати порушника. Триподи широко поширені в багатьох пропускних пунктах, в тому числі і в громадському міському транспорті.

Роторні турнікети

У роторних турнікетах шлях перепиняють ряди горизонтальних планок, встановлених на вертикальній осі. Такі турнікети більш надійно перекривають прохід. Існують Повноростові модифікації роторних турнікетів, які обійти неможливо, однак, такі турнікети мають великі габарити, вони звужують прохід в 2 рази. Крім того, немає можливості повністю відкрити роторний турнікет у разі екстреної ситуації.

Стулчасті турнікети.

Стулчасті турнікети оснащуються датчиками (найчастіше, оптичними), що повідомляють виконавчому механізму про підхід людини до турнікету і про прохід через нього. Якщо для турнікетів інших типів такі датчики встановлюються як дублюючі (для сигналізації про спробу несанкціонованого проходу), то в стулкових турнікетах вони необхідні для запобігання проходу декількох чоловік при відкритті турнікета для одного. Існують різновиди, в яких стулки закриваються тільки при спробі несанкціонованого проходу, і в яких стулки постійно закриті і відкриваються тільки якщо надійшов дозвіл на прохід.

Лічильники

  Наша адреса:
  43005, м.Луцьк, пр-кт Президента Грушевського, 30, оф.415.
  Телефон: (050) 951-52-80

© 2006-2024. ПП "Лакітек".