Контактний телефон
(050) 951-52-80
(097) 132-34-24

ПП "Лакітек"
Відеоспостереження

Система відеоспостереження - це програмно-апаратний комплекс (відеокамери, об’єктиви, монітори, реєстратори та інше обладнання), призначений для організації відеоконтролю як на локальних, так і на територіально-розподілених об’єктах. До функцій відеоспостереження відноситься не тільки захист від злочинців, а й спостереження за працівниками, відвідувачами в офісі, на складі або в магазині, контроль діяльності в будь-якому приміщенні.

Система відеоспостереження забезпечує:

- візуальний контроль ситуації на охоронюваному об’єкті - надання інформації на пост спостереження в режимі реального часу;

- організацію безперервного відеозапису відеоспостереження на цифровий відеореєстратор, що дозволяє документально підтвердити факт порушення;

- виконання функцій охоронної сигналізації через детектори руху відеокамер або зовнішніх охоронних датчиків та інформування оператора системи про виникнення тривоги в контрольованій зоні.

Відеокамери.

На даний момент найбільшого застосування в CCTV отримали відеокамери на основі ПЗЗ-матриць. Основні виробники матриць Sony, Panasonic, Samsung, LG, Hynix. Їх використання дозволило створити доступні за ціною і досить високоякісні вироби широкого застосування. В більшості випадків різниця між камерами, побудованими на матрицях різних виробників, проявляється в складних умовах освітлення. У лінійці кожного виробника присутні як дешеві та стандартні за параметрами матриці, так і матриці підвищеної роздільної здатності та / або підвищеної чутливості.

За конструктивними особливостями камери можна розділити на:

Модульні відеокамери - безкорпусні пристрої, призначені для установки в різні корпусу (кожухи, півсфери і т.д.).

Мінівідеокамери - відеокамери в квадратних або циліндричних корпусах, що застосовуються як готові вироби для установки всередині приміщень.

Купольні відеокамери - представляють собою півсферу, що встановлюється на стелю в помешканні.

Корпусні відеокамери - окремий пристрій, який може бути використаний в різних умовах, як в приміщенні, так і поза приміщенням (при використанні термокожухів з підігрівом). Для функціонування даної камери потрібен об’єктив. Інша назва - відеокамери стандартного виконання.

Вуличні відеокамери - будь-яка відеокамера, встановлена у відповідний гермокожух з підігрівом, або спеціальна відеокамера, придатна до експлуатації поза приміщень.

Керовані (поворотні або швидкісні (Speed Dome) відеокамери) - комбінований пристрій, що складається з камери, трансфокатора і поворотного пристрою. Найбільшого поширення набули інтегровані камери, виконані у вигляді купола.

Гіростабілізовані відеокамери - відеокамери, що використовуються на рухомих об’єктах з метою отримання стабілізованого зображення.

За типом вихідного сигналу відеокамери підрозділяють на аналогові та цифрові (IP) камери.

За способом передачі даних відеокамери діляться на дротові та бездротові. Останні мають у своєму складі передавач і антену. Передача сигналу здійснюється на частотах 2..2,5 ГГц. До бездротових відносяться і Wi-Fi-відеокамери.

Об’єктиви.

Об’єктив - пристрій, призначений для фокусування світлового потоку на матриці відеокамери.

Об’єктиви діляться на монофокальні (об’єктив з постійною фокусною відстанню), варіофокальні (об’єктив із змінною фокусною відстанню вручну) і трансфокатори (об’єктив із змінною фокусною відстань дистанційно).

За способом управління діафрагмою об’єктиви діляться на об’єктиви з фіксованою діафрагмою, з керуванням діафрагмою методом Direct Drive і з керуванням діафрагмою методом Video Drive.

Засоби обробки зображення.

Послідовний відеокомутатор (Switcher) - пристрій для послідовного виведення зображення від камер на 1 монітор. (Застаріли з появою цифрових пристроїв запису).

Квадратор - пристрій для одночасного виведення зображення від камер (4 або 8) на 1 монітор. (Застаріли з появою цифрових пристроїв запису).

Мультиплексор - пристрій для одночасного виведення зображення від камер (4/8 або 16) на 1 монітор і формування послідовності зображення від всіх камер для запису на аналоговий магнітофон. (Застаріли з появою цифрових пристроїв запису).

Матричний відеокомутатор (Matrix switcher) - пристрій для одночасного виведення зображення з будь-якої камери в системі на будь-який монітор в системі. Більш складний та ефективний пристрій, ніж звичайний відеокомутатор.

Пристрої запису відео.

Відеомагнітофони - пристрою запису на магнітну стрічку. Стандартно на касету E-180 можна записати до 24 годин відео, при знижених вимогах до швидкості запису до 960 годин. Практично вийшли з ужитку.

Цифрові відеореєстратори - сучасні пристрої запису на жорсткий диск (HDD). Діляться на відеосервери (побудовані на звичайному ПК під управлінням Windows або Linux зі спеціалізованою платою відеозахоплення і програмним забезпеченням запису і обробки відео, або на спеціально зібраному спеціалізованому комп’ютері, що є ядром великої системи безпеки) і некомп’ютерні відеореєстратори (DVR) (non-PC або Stand-alone).

Інші спеціалізовані реєстратори - різні типи пристроїв застосовуються для вирішення окремих завдань відеоспостереження.

Режими запису:

- Безперервний запис - це постійний цілодобовий запис відеозображення,

- Запис за розкладом - запис в певний час доби,

- Запис по тривозі - запис починається при надходженні певного сигналу,

- Запис по детектору руху - запис здійснюється тільки під час зміни зображення,

- Екстрений запис або запис в ручному режимі - запис починається за командою оператора (при натисканні кнопки).

Інтегровані системи безпеки.

В даний час системи відеоспостереження стали надавати не тільки стандартні можливості відтворення та запису відеопотоку з камери. Вони дозволяють в автоматичному режимі вирішувати безліч завдань без участі людини, починаючи від простого детектування руху в області спостереження, закінчуючи високоточним підрахунком машин, що проїхали або людей, що пройшли (система підрахунку відвідувачів).

Інтегровані системи безпеки включають в себе комплекс організаційних і технічних заходів щодо захисту об’єктів від будь-якого несанкціонованого проникнення на об’єкт, від несанкціонованого збору конфіденційної інформації, від розкрадань, фактів вандалізму чи саботажу.

Характеристики та одиниці вимірювань, що використовувані в системах відеоспостереження.

Чутливість відеокамери характеризується мінімальним отвором діафрагми (максимальним F-числом), що дає відеосигнал в 1В на тестовій таблиці, освітленість якої 2000лк і колірною температурою 3200К.

Мінімальна освітленість - (в характеристиках відеокамер цей параметр часто вказують як чутливість) це найменша освітленість на об’єкті, при якій відеокамера дає чіткий сигнал, виражається в люксах на об’єкті.

Динамічний діапазон ПЗЗ-матриці відеокамери визначається як максимальний сигнал по відношенню до середньоквадратичного значення фону експозиції, тобто відношення темних і яскравих об’єктів у межах однієї сцени. Чим вище це відношення, тим більш темні елементи видно на яскравому загальному фоні кадру.

Роздільна здатність відеокамери - це максимальне число ліній, що поміститься в одному кадрі монітора (ТВЛ - телевізійні лінії). Зазвичай вказується роздільна здатність по горизонталі, роздільна здатність по вертикалі складає 3/4 від горизонтальної.

Роздільна здатність пристроїв обробки і відображення відеоінформації вимірюється, в пікселях. Це здатність приладу окремо спостерігати, фіксувати і (або) відображати поруч розташовані точки графічного образу об’єкта. Вимірюється числом роздільно відображуваних точок, що припадають на дюйм поверхні кадру. Перше число - кількість точок по горизонталі, друге - по вертикалі.

Відношення сигнал / шум - це перевищення рівня сигналу над рівнем шуму при мінімальній освітленості, вимірюється в дБ і залежить від якості ПЗЗ матриці відеокамери. На екрані зашумлене зображення виглядає як зернистість або сніг, а в кольоровому зображенні з’являються короткі кольорові смужки або спалаху.

Швидкість запису (відтворення або перегляду) - частота кадрів - кількість кадрів, яку відеосистема записує (відтворює або передає) за одну секунду. Вимірюється в кадрах в секунду (англ. frames per second, fps).

Лічильники

  Наша адреса:
  43005, м.Луцьк, пр-кт Президента Грушевського, 30.
  Телефон: (050) 951-52-80, (097)132-34-24

© 2006-2024. ПП "Лакітек".